Historia

Fabryka SHL jest w Świętokrzyskiem dobrze znana i darzona dużym sentymentem, głównie za sprawą produkowanych przed laty popularnych motocykli SHL oraz pralek Frania.
Zakład Odlewniczy Suchedniowska Huta „Ludwików” powstał w 1919 i szybko się rozwijał aż do wybuchu 2 wojny światowej. Następnie, już pod nazwą Zakłady Wyrobów Metalowych SHL, rozpoczęto w nim produkcję m. in. wspomnianych motocykli SHL oraz pralek.
W roku 1997 Zakłady zostały w całości zakupione przez kapitał włoski, a profil fabryki uległ przeobrażeniu.
W lipcu 2010 włoska Grupa Cellino przejęła działalność produkcyjną od ZWM SHL i kontynuuje wytwarzanie części spawanych do maszyn budowlanych, drogowych i stosowanych w leśnictwie oraz dźwigów pod obecną nazwą SHL Production Sp. z o.o.
W lutym 2017 Spółka weszła w skład Joint Venture SteelCame, powołanego do życia przez Grupę Cellino (właściciela) oraz w 35% przez koncern Arcelor Mittal. Drugą część joint venture w Polsce stanowi Stalobrex Sp. z o.o. w Łazach k/Zawiercia. Od roku 2020 SteelCame należy w całości do Grupy Cellino.
W lutym 2022 Grupa Cellino zakupiła na potrzeby SHL Production teren zabudowany halami produkcyjnymi o łącznej powierzchni 59 tys. m2, zlokalizowany w obszarze przemysłowym Kielc, przy ul. Olszewskiego 6. Przeprowadzka firmy planowana jest na lata 2022/2023.